Joga-Roberta

Hatha joga

Hatha joga („ištvermės joga“) – tradicinė jogos disciplina, teorinių doktrinų ir fizinių praktikų sistema, vystanti gyvybinę energiją (praną) ir jos tėkmę žmogaus kūne. Hatha jogos metodais siekiama išskaistinti ir suvienyti subtiliajame kūne simboliškai įsivaizduojamas Saulės (Ha) ir Mėnulio (Tha) gyvybinės jėgos (pranos) sroves, pažadinti nesąmoningą subtiliąją energiją (kundalini) ir suvokti sąmoningą galią (čitšakti), kuri mirtingą kūną perkeičia į dieviškąjį (divjadeha) ar deimantinį (vadžradeha) kūną, nepavaldų gamtos dėsniams.

Ši darbu su kūnu ir jo energijomis pagrįsta metodika pasitelkia – asanas (sėdėsenas), pranajamą (kvėpavimo valdymą), praną (kvėpavimą) sustabdančias bei stimuliuojančias bandhas (mazgus) ir (arba) mudras (gestus).

Hatha jogos pratimų seka yra lėta, dėmesys sutelktas į kvėpavimą ir kūno pajautimą, atliekant ilgesnius pozų (asanų) išlaikymus tam, kad kūnas ir visi reikalingi raumenys atliekamoje pozoje pilnai dirbtų ir taip sustiprėtų. Vien "saulės pasveikinimų" seka veikia visus kūno raumenis, juos sužadina, stiprina, ištempia ir atpalaiduoja. Tokia praktika pasiekti rezultatai išlaisvina ne tik kūną, bet ir protą, padeda ugdyti susitelkimą, protas tampa aštrus ir koncentruotas, išmokstame valdyti savo mintis, o to pasekoje ir emocijas (padeda susitvarkyti su įtampa, nerimu ir stresu).

Su kiekviena praktika Jūs įgysite vis daugiau žinių apie jogos pozas 9asanas), taisyklingą pozų (asanų) atlikimą ir pozų sekas. Kvėpavimas taps vis sąmoningesnis ir lengvesnis - išmoksite jį panaudoti atsipalaidavimui bei nusiraminimui.

 

 

HATHA JOGA UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS

No events hours available!
No events hours available!
No events hours available!
No events available!

Treniruotės

Į VIRŠŲ