BC Pilates (Stuburo ir sąnarių mankšta)

(asmeninės treniruotės bei treniruotės grupėje iki 10 žm.)

Body Control Pilates™ – tai Londone esančios, vienos garsiausių pasaulyje, mokyklos sukurta kūno tobulinimo programa. Mokykla turi apie 110 savo sukurtų pratimų, kurie paruošia kūną sudėtingiems vadinamo „klasikinio pilateso“ pratimams atlikti. Ji glaudžiai bendradarbiauja su šių dienų mokslininkais dirbančiais žmogaus anatomijos, kineziterapijos, sporto srityse, taip pat  ruošia savo mokytojus, vadovaudamasi itin griežtais atrankos kriterijais, mokomasi ne vienerius metus ir įgijus Body Control Pilates mokytojo licenciją tobulėjimas tęsiasi visą gyvenimą.

          Body Control Pilates mokytojams suteikiama maksimali mokymo kokybė, todėl baigę šią mokyklą visi mokytojai iškart tampa Europos Fizinių Pratimų Profesionalų Registro nariais (EREP‘s).
Šiandiena pasaulyje yra daug pilates mokyklų, ruošiančių profesionalius pilates mokytojus, tačiau pasitikėjimas Body Control Pilates mokykla ir jos mokytojais yra toks didžiulis, kad Jungtinėje Karalystėje Body Control Pilates užsiėmimus šeimos gydytojai gali rekomenduoti savo pacientams ir tik šios mokyklos užsiėmimus apmoka ligonių kasos. Taip pat  šie pratimai įtraukti ir į bendrojo lavinimo mokyklų programas.

Body Control Pilates pratimai – tai fizinių pratimų sistema, kuria siekiame pakeisti kasdieninius savo kūno naudojimo (stovėsena, sėdėsena ir kt.) netinkamus įpročius, kurie išbalansuoja taisyklingą laikyseną. Metodikos tikslas: sugrąžinti gerą laikyseną ir natūralius judesius. Siekiama, kad teisingas kūno raumenų darbas atliekant pratimus, persikeltų į kasdieninius veiksmus.

Pradžioje kol mokomasi teisingo judesio, pratimai lėti, vėliau tempas ir intensyvumas spartėja. Pratimai unikalūs, jungiantys viską, kuo užsiėmė J.Pilates (jogą, slidinėjimą, šokį, savigyną, akrobatiką, treniruočių su svoriais elementus). Didžiulis dėmesys skiriamas individualiems klientų poreikiams, nes nėra pratimų, tinkamų visiems.

“Tiktai protas sukuria kūną” – sakė J. Pilates. Pilates kūną treniruoja visiškai kitaip, negu kitos technikos. Treniruojant giliuosius (laikysenos) raumenis, kūnas stiprinamas iš vidaus į išorę, subalansuojant raumenyną ir sukuriant taisyklingą laikyseną. Taip kūnas tampa ilgesnis, lieknesnis, labiau išvystytas ir stangresnis. Kartu pagerinama laikysena, pasiekiama pusiausvyra tarp lankstumo ir jėgos, atpalaiduojama nereikalinga įtampa ir stresas. Pilates – ideali treniruotė tiems, kurie nusprendė sportuoti pirmą kartą gyvenime, ir sportininkams, norintiems pagerinti savo rezultatus. Kadangi visi pratimai atliekami lėtai, kontroliuojant savo judesius, pasiekiami ilgalaikiai rezultatai. Dėl šių priežasčių Pilates dažnai rekomenduojamas žmonėms, kenčiantiems nugaros skausmus.

Pilates sistema treniruoja ne tik kūną, bet ir protą, mokydama pastarąjį būti atsakingu už kūną. Gerinant savo kūno jauseną, atapalaiduojama įtampa ir mokoma taisyklingos laikysenos. Taip pat skatinamas efektyvesnis kvėpavimas, kvėpuojant apatine krūtinės ląstos dalimi. “Raumeninio korseto” sukūrimas yra vienas iš pagrindinių metodo tikslų. Tai pasiekiama stiprinant giliuosius stuburą stabilizuojančius raumenis, sukuriant naujus raumenų įsijungimo į darbą modelius. Preciziški, kontroliuojami, plastiški judesiai užtikrina, kad bus išvengiama raumenų ir raiščių traumų, dažnai susijusių su kita aktyvia fizine veikla. Pilates vaidina svarbų vaidmenį ir kasdieninės, ir sporto reabilitacijos programose.

Kiekvieno pratimo mokomasi laikantis 8 principų:

 • atsipalaidavimo,
 • susikaupimo,
 • ištvermės,
 • judesio plastiškumo,
 • taisyklingos laikysenos,
 • taisyklingo kvėpavimo,
 • koordinacijos,
 • stipraus kūno centro..

 

Pilates, kaip ir dauguma grupinių treniruočių, dažnai laikomos moterišku užsiėmimu. Vis dėlto, mažai kas žino, kad pilateso sistema buvo sukurta armijoje kareiviams vyro Džozefo Pilateso. Kokiais atvejais ir kaip pilateso metodika gali padėti suformuoti tobulą kūną:

Pilateso pilateso sistema sieja daugiau kaip 500 pratimų,  ir tinka pradedantiems, pažengusiems, mėgėjams ir profesionalams. Treniruotės yra visiškai saugios, jas naudoja gydymo tikslais po traumų. Taip pat padeda pagerinti kūno kontrolę, paversdamos jį vientisa harmoninga visuma. Būtent todėl norintiems užsiiminėti juo nėra jokių apribojimų: nei amžiaus, nei lyties, nei fizinės būklės.

Treniruotės padeda gerinti jėgą, lankstumą, pusiausvyrą ir koordinaciją, o šių savybių lavinimas gerina gyvenimo kokybę. Tobulinant savo laikyseną, padidėja judesių amplitudė, efektyvumas, išnyksta skausmai, susiję su raumenų disbalansu.

Pilatesas yra itin efektyvus kūno judesių lavinimo metodas, leidžiantis reabilituoti kūną po įvairių traumų, koreguoti laikysenos problemas, raumenų disbalansą.

Nuo vaikystėje patirtų traumų ar profesionalaus sporto atsiranda kūno raumenų disbalansas: Futbolo žaidėjų apatinė kūno dalis daug stipresnė už viršutinę, golfo, teniso žaidėjai smūgiuoja tik viena puse, o kita būna neaktyvi, todėl susisuka pečiai, slanksteliai, klubai, o disbalansas gali ne tik lemti rimtas traumas, skausmus, bet ir neigiamai paveikti vidaus organų veiklą.

Svarbi treniruočių savybė – raumenų stiprumo ir tamprumo derinimas: Gimnastų, šokėjų, balerūnų, jogų raumenys dažnai būna pertempti, pernelyg atlaisvinti, o tai nėra sveika, nes kai nėra stiprių raumenų, kurie palaikytų sąnarius, pastarieji būna apkraunami. O tų, kurie dėl gražaus kūno lanko sporto salę ar yra kūno rengybos atstovai, raumenys būna stiprūs, tačiau nepakankamai lankstūs, todėl labiau pažeidžiami.

Pilatesas yra reabilitacinis sportas, kaip kineziterapijos mašina, neišvengiamai įtaiso į taisyklingą padėtį: pratimais atpalaiduojami pertempti raumenys, stiprinamas liemuo, pilvo presas, tarpslanksteliniai raumenys. Jie sustiprėja, ištiesina laikyseną, iškelia į virus, todėl gydo fascijų, raumenų traumas, disbalansą. Vargu ar egzistuoja trauma, po kurios pilatesas būtų nerekomenduojamas.

Vaiko atėjimas į pasaulį – didelis šokas kiekvienos moters organizmui. Nėštumo metu išlinksta nugara, atsipalaiduoja vidinių raumenų, pilvo dugno raumenys (ypač jei buvo atlikta operacija). Natūraliai raumenys atsistato per 5-6 metus, tačiau su pilates pagalba galima atstatyti ženkliai greičiau. Vis dėlto, jei stipriai trūko pilvo raumenys, po gimdymo juos turi išsamiai apžiūrėti gydytojai ir pasakyti, ar galima sportuoti, ar ne.

Šiais laikais pilatesas visai be pagrindo laikomas nevyrišku sportu. Šiandien vyriškumas prilyginamas didelei raumenų masei su mažu lankstumu, ir tai nėra sveika sporto samprata. Pilatesas, beje, kaip ir joga, buvo sukurti vyrų ir vyrams! Pilatesas pasitelktas armijoje, kareiviams, kurie turėjo daug kardio veiklos ir raumenų disbalansą, baleto meistrams, balerūnams, kurie turėjo hiperlankstumą. Ir iki šių dienų tai yra vienas efektyviausių būdų suteikti kūnui ir jėgos, ir lankstumo tiek vyrams, tiek moterims. Vyrai dažniausiai siekia jėgos, ir pilates treniruotės gali ją suteikti. Be to, dalis vyrų metams bėgant užsiaugina „alaus pilvuką“. Pilatesas idealiai tinka stiprinti liemens, pilvo raumenis ir sutvarkyti šią probleminę vietą.

 

Pagrindinės, Body Control Pilates metodo taikymo, puikių pasiekimų priežastys:

 1. Laipsniškumas. Mokomasi žingsnis po žingsnio, pamažu siekiant jėgos ir ištvermės savybių, kurios reikalingos atliekant sudėtingesnius pilates pratimus. Programoje daug unikalių Body Control Pilates pratimų. Nė viena kita kūno tobulinimo ir sveikatinimo sistema negali pasigirti tokiu saugiu ir laipsnišku mokymu.
 2. Mokymo kokybė. Body Control Pilates instruktorius dirba stebėdamas individualius poreikius ir pritaikydamas pratimus konkrečiam asmeniui. Jums pradedant lankyti užsiėmimus, instruktorius visuomet paprašys paminėti traumas ir sveikatos problemas.
 3. Dalyvių skaičius. Maksimalus dalyvių skaičius užsiėmime - 12 žmonių, taip užtikrinama mokytojo priežiūra ir parama.
 4. Praktinės veiklos kodas. Body Control Pilates mokytojas dirba pagal praktinės veiklos kodą, pasirašytą su Londone esančia asociacijos atstovybe. Šis kodas nustato mokymo standartus, profesinę etiką, užtikrina puikų profesinį instruktoriaus parengimą, būtinybę nuolat tobulintis ir galimybę gauti naujausią informaciją apie mokslinius tyrimus.

BC PILATES UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS

Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sekmadienis
08:00
09:00
10:00
17:00
18:00
19:00
BC Pilates grupėje ant kilimėlių
Renkama grupė pradedantiesiems
19:30 - 20:25
20:00
Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sekmadienis
08:00
09:00
10:00
17:00
18:00
19:00
BC Pilates grupėje ant kilimėlių
Renkama grupė pradedantiesiems
19:30 - 20:25
20:00
No events available!

Treniruotės

Į VIRŠŲ