Kuksando-Airida-ir-rasa

Kuksando mokymai: teorija + praktika

Mokytojas stebi ir taiso visos praktikos metu, šios praktikos rekomenduojamos po įvadinių mokymų.

Kuksando – tai korėjiečių tūkstantmetė kūno lavinimo pratimų, specialaus kvėpavimo, meditacijos ir kovos menų sistema, ugdanti tvirtą, ištvermingą, kilnaus būdo, stiprios fizinės ir dvasinės sveikatos žmogų. Kuksando moko derinti kvėpavimą ir judesį, valdyti gyvybės energiją, įveikti stresą ir lavinti fizinį kūną. Per pratybas žmogus maksimaliai atsipalaiduoja, o taisyklingai kvėpuojant sustiprinama gyvybės energija.

Išversti pavadinimą kouk sun do (liet. kuksando) iš korėjiečių kalbos į lietuvių vienu žodžiu ar fraze sudėtinga. Tai yra kelias (doh) pamatyti visatą kaip visumą, vieną bendruomenę (kouk) ir parodyti žmogui, kaip atsiverti visatos energijai (sun).

Kuksando praktika susideda iš trijų dalių:

Pirmojoje dalyje darome pratimus, kurie atpalaiduoja ir sušildo kūną, padeda sukoncentruoti mintis. Taip pasirengiama kvėpavimo pratyboms – meditacijai. Šioje dalyje tempimo pratimai atliekami kvėpuojant pagal ypatingą kuksando techniką – judesys daromas sulaikius kvėpavimą. Pratimai nuolatos palaiko balansą tarp dešinės ir kairės kūno pusės, o taisyklingas kvėpavimas atkuria energiją. Priklausomai nuo pasirengimo lygio pirmoji dalis trunka nuo 12 iki 17 minučių, jos metu atslūgsta įtampa, pagerėja kraujo cirkuliacija, kūnas prisipildo energijos. Šie pratimai idealiai tinka ir ryto mankštai, tačiau tikroji jų paskirtis – gilus atsipalaidavimas, reikalingas kvėpavimo pratyboms arba meditacijai, kuri yra svarbiausia kuksando dalis.

Antroji – kvėpavimo ir meditacijos dalis, kurios metu giliai kvėpuojama apatine pilvo dalimi (korėjietiškai vadinama dandžion) tam tikrose kūno pozose. Toks kvėpavimas pripildo kūną energija, o įvairių kūno pozų dėka ją nukreipia į reikiamus taškus. Medituojant skamba mantra, kuri padeda išlaikyti tikslų kvėpavimo ritmą. Iš viso yra 433 kvėpavimo pozos, kurias moka aukščiausiojo lygio meistrai. Pradedantiesiems užtenka 25 pozų.

Trečiojoje dalyje meditacijos metu sukauptą energiją paskirstome po visą kūną bei stimuliuojame vidaus organus. Toks efektas pasiekiamas fizinius pratimus jungiant su kvėpavimo technika, kuomet judesio metu yra sulaikomas kvėpavimas.

KUKSANDO TRENIRUOČIŲ TVARKARAŠTIS

No events hours available!
No events hours available!
No events hours available!
No events available!

Į VIRŠŲ